Reshi Plus Kapsula

Brand

  • Brand: LR. Albania 🇦🇱

Shënime

  • 🌱🌱🌷🌷🌲🌲🪴🪴🍃🌾🌾❤️❤️❤️🍄🍄🍄🍄❤️❤️

✔️|30 Kapsula /15/15,6 g

✔️Doza e rekomanduar :

⚫1×1 Kapsula në ditë 

✅ Pershendetje do ju flasim per nje bime qe vertet ben mbrekulli ne trupin tone kushtoini pak vemendje ketij postimi..!!
Por si funksionojnë Kërpudhat Reishi?
Ose më mirë: Çfarë janë kërpudhat reishi?
Si kërpudha të tjera që luftojnë sëmundjet, kërpudhat reishi janë një lloj kërpudhash që rriten jashtë. Origjina e tyre është Azia, duke përfshirë Kinën, Korenë dhe Japoninë. Ato janë të ngrënshme (në fakt disa njerëz i përshkruajnë si të hidhura dhe të ngurta), zakonisht ato gjenden në formë suplementi, tinkturë ose pluhuri.
Kërpudhat Reishi rriten mbi tokë dhe prodhojnë “një trup frutash” së bashku me fijet lidhëse (quhet micelium), të cilat shndërrohen në një ilaç bimor, tinkturë, çaj, pluhur ose ekstrakt.
Gjatë disa dekadave të fundit, dhjetëra studime të ndryshme të kryera në Japoni, Kinë, SHBA dhe U.K kanë demonstruar se kërpudhat reishi janë të afta të ofrojnë mbrojtje kundër sëmundjeve të shumta, duke përfshirë:
* inflamacionin
* lodhje (duke përfshirë sindromën e lodhjes kronike)
* infeksione të shpeshta (traktit urinar, bronkit, infeksione respiratore, etj)
* sëmundje të mëlçisë
* alergjitë ushqimore dhe astma
* Problemet e tretjes, ulçerat e stomakut dhe sindromi i zorrëve të rrjedhshme
* Rritjes së tumorit dhe kancerit
Çrregullime të lëkurës
* çrregullime autoimune
* diabet
* viruset, duke përfshirë gripin, HIV / AIDS ose hepatitin
* Sëmundje të zemrës, hipertension, presion të lartë të gjakut dhe kolesterol të lartë
* Çrregullime gjumi dhe pagjumësi
* ankthi dhe depresioni
Duke qenë se ato punojnë si një “modulator imunitar”, kërpudhat reishi mund të ndihmojnë në rikthimin e ekuilibrit hormonal, të sjellin trupin përsëri në homeostasis dhe të rregullojnë aktivitetin e sistemit imunitar, duke përfshirë luftimin e tumoreve dhe qelizave kanceroze. Hulumtimet tregojnë se kërpudhat reishi veprojnë si një substancë normalizuese, duke rregulluar funksione të ndryshme celulare dhe sisteme të tjera si sistemet endokrine (hormonale), imun, kardiovaskulare, qendrore nervore dhe tretëse.
Një nga gjërat më të mira në lidhje me përdorimin e kërpudhave Reishi është se ato janë të afta të bëjnë kaq shumë, por në krahasim me ilaçet ato nuk janë toksike.