Paste dhembesh

Basic Features

  • Area of Use: Trupi

Brand

  • Brand: LR MICROSILVER PLUS

Shënime

  • Ne ofert deri ne date 28 nentor

• Për një mikrobiomë të paprekur orale.
• Kujdesi dhe pastrimi nëpërmjet pastës së dhëmbëve redukton mikrobet, siç janë bakteret dhe viruset në zgavrën e gojës (94.4% e viruseve eliminohen pas dy minutave dhe > 99,99% pas 30 minutash) falë antibakterialit dhe antiviralit MicroSilver BGTM
• Për higjienën tuaj personale.
• Efekt i menjëhershëm dhe afatgjatë: barrierë mbrojtëse afatgjatë, e ngjashme me grimcat e argjendit për një ndjenjë higjienike të freskisë - për disa orë.
• Elementi PLUS: Minerali i hidroksyapatiti të kalciumit, i cili ndërton smaltin dhe siguron kujdesin periodontal, si dhe dexpanthenol dhe zink për të parandaluar kariesin dhe pllakën e dhëmbëve.
• Eleminon erën e keqe të gojës.
• Me fluor (1450 ppm F në formën e monofluorofosfatit të natriumit)
• Efikasitet i vërtetuar shkencërisht.

 Patent-Nr.: DE 10 2010 063 720.3-43

Produkte të ngjashme nga Anjeza Store