LR ZEITGARD

Basic Features

  • Usage: Hidratim
  • Skin type: Normale

Brand

  • Brand: Lr health & beauty

Shënime

  • Paisja është gjermane dhe e testuar vjen sëbashku me kremrat. Është e lehtë në përdorim në shtëpi mjafton të ndjekni hapat. Është shumë e domosdoshme në jetën e përditshme

Teknologji e re e zgjuar 1 paisje me 4 mjete bukurie.

KOKË PËR PASTRIM PROFESIONAL + KREM PASTRIMI.:  Koka për pastrimin e fytyrës ka një koncept unik higjenik. Kremi pastrues në bashkpunim me furcën ndihmojnë në pastrimin e lëkurës së fytyrës dhe  e mbajnë të butë atë. Hidratimi, butësia dhe rrigjenerimi jan fjalët kyqe të kësaj paisje😍😍🤗 HAPAT E PËRDORIMIT: Lani fytyrën pastaj vendosni kremin pastrues dhe nëpërmjet furcës vazhdoni në anën e djathtë të fytyrës , në anën e majt dhe ballin duke e furcuar secilën për 20 sekonda. Pastaj vendosni tonikun🤩🤗

KOKË PËR PEELING INTENSIV + TONIK PROMIUM : Peeling ka kavitacion me teknologji inovatime me ultra tinguj, mundësi për heqjen e qelizave të vdekurave të lëkurës papastërti dhe sebumit të tepërt nga poret dhe gjëndrat e flokut. Lëkira më pas duket më e pastër, më e bute dhe më e re. Toniku pastron dhe qetëson fytyrën pas furcës së pastrimit ose peeling me kavitacion. Formula pa alkok është e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës dhe rikthen vlerën natyrale të pH të lëkurës🤩 HAPAT E PËRDORIMIT: Aplikoni me dorë kremin pastrues në lëkurën e lagur të fytyrës, shpëlajeni me ujë dhe mos e thani.Ndizeni paisjen dhe lëvizeni butësisht shpatullën metalike mbi fytyrë të lagur. Pastaj aplikoni tonikun në pambuk në të gjithë fytyrën i cili ndihmon në butësinë e lëkurës , forcimin e barrjerës mbrojtse të lëkurës dhe Qetëson atë🤩😍🤗

MJET EFEKTIV ANTI-RRUDHË: Ofron dukshëm elasticitet në lëkur dhe zvogëlon shenjat e plakjes. Teknologjia ultratingull i kokës stimulon metabolizmin e qelizave dhe sintezën e kolagjenit. Lëkura tonifikohet dhe ka më shumë elasticitet. Rrudhat reduktohen ndjeshëm. Për përdorim të përditshëm në mgjes dhe mbrëmje.🤩 HAPAT E PËRDORIMIT :  Pastroni lëkurën e fytyrës me kokën për pastrim fytyre dhe kremin pastrues. Pastaj aplikoni njërin nga kremrat Lr Zeitgard. Shpërndani kremin dhe pastaj masazhojeni me kokën antirrudhë gjithë fytyrën🤩🤗🤗

KOKË PËR MASAZH TONIFIKUES TË TRUPIT + KREM TRUPI: Masazhi me ultratinguj me kokë për kujdesin e lëkurës tuaj të trupit. I jep trupit pamje tonifikuese dhe ndihmon dhe në heqjen e strijave. Përdoret çdo ditë.  Kremi i trupit rindërton strukturën e kolagjenit të lëkurës dhe e hidraton atë. Panthenoli dhe vitamina E forcojnë mbarrjerën mbrojtëse të lëkurës së trupit. Lëkura rifiton shumë elasticitet dhe ndjehet e butë si mandafsh  🤩😍🤗HAPAT E PËRDORIMIT:  Aplikoni kremin e trupit 1- 2 herë në ditë. Duke përdorur kokën për kujdesin e lëkurës së trupit. Masazhoni kremin për rreth 2 minita në pjesët individuale. Drejtojeni paisjen me lëvizje të buta në këmbë, në drejtim të nyjave, në bark, në drejtim të ijeve, në pjesën e të pasmeve, në krah dhe në drejtim të seqtullave😍😍🤩