Krem trupi me qumësht dhie

Basic Features

  • Area of Use: Trupi

Brand

  • Brand: Ziaja

Shënime

  • Qumështi i dhisë përthithet lehtë duke sjellë me vete lagështi, proteina restauruese & minerale. Ka acid kaprilik që redukton pH. për lëkurë të ndjeshme. përdoret nga personat me psoriasis, ekzemë etj. Ka acid laktik proteina, minerale, vitaminav A-E

Emulsioni ushqyes me formulën ujë në vaj që ofron veti të shkëlqyera rigjeneruese, ushqyese dhe lubrifikuese.

Përmban kompleksin e përbërësve të qumështit të dhisë i cili është një grup makrokomponentësh ushqyes të domosdoshëm të pasur me proteina, acide organike, lipide, karbohidrate dhe vitamina A dhe D.
Rigjallëron dhe zbut dukshëm lëkurën.
Hidraton intensivisht dhe zbut epidermën.

mosha: 12+
lëkura: e thatë, normale